15 خواص زعفران و عسل؛ درمانی برای تمام دردها

زعفران یک گیاه پرخاصیت و عسل یک ماده ی غذایی کامل می باشد ترکیب عطر زعفران و طعم عسل نه تنها خوش عطر و طعم ترین نوشیدنی دنیاست بلکه آنها را یک معجون بی همتا هم کرده است!

بخشی از مواد معدنی موجود در زعفران و عسل

مواد معدنی موجود در عسل مواد موجود در زعفران
16 در صد رطوبت کربوهیدرات
پروتئین پروتئین
ویتامین های گروه  C, A, E ,B ویتامین های  C, گروه B
مواد معدنی  آهن، فسفر، کلسیم، پتاسیم مواد معدنی آهن، فسفر، کلسیم، پتاسیم، سدیم
مواد قندی شامل : فروکتوز، گلوکز و ساکارز  

 

 

معجون تقویت حافظه اینجاست!

اگر به دنبال یک معجون معجزه آسا برای تقویت حافظه می‌گردید معجون زعفران و عسل را انتخاب کنید! هم زعفران و هم عسل با خواص فوق‌العاده‌ای که دارند بر روی تقویت حافظه و تقویت ذهن اثرات خوبی از خود بر جای می‌گذارند. آنتی اکسیدان هایی که در زعفران و عسل وجود دارد باعث تقویت سلولهای مغزی می شود و مغز را در فعال ترین حالت ممکن نگه می دارد؛ همچنین یکی از مواد مفید برای مغز فسفر است که در زعفران و عسل به خوبی یافت می شود.

» تامین انرژی یک روز کاری سخت

کارو تونوئید هایی که در زعفران وجود دارد به همراه کربوهیدراتی که عسل دارد انرژی یک روز کاری سخت شما را تامین می‌کند. گنجاندن زعفران و عسل برای شروع روز در صبحانه یا به عنوان میان وعده می‌تواند یک روز پر انرژی را برای شما به وجود بیاورند؛ از این ترکیب می توان همراه با چای یا به عنوان یک میان وعده کامل نیز استفاده نمود.

 

» درمان سریع زخم ها و التهابات

عسل از قدیم به عنوان داروی ضد عفونت در درمان جای سوختگی و زخم ها استفاده می شده؛ از طرفی زعفران هم یک عنصر ضروری در درمان و ترمیم زخم ها و بافت های آسیب دیده است و باعث تحریک رشد سلول های آسیب دیده و جایگزینی سریعتر این سلولها خواهد شد. بنابراین ترکیب عسل و زعفران می‌تواند یک داروی گیاهی بی نظیر را برای درمان التهاب و زخم ها به وجود آورد.

 

» درمان دیابت با خواص زعفران و عسل

ترکیب زعفران و عسل در کنترل دیابت و درمان بیماری‌های دیابتی تاثیر گذار است. بر خلاف تصور عموم، طبق گزارشات عسل نه تنها برای دیابت مضر نیست بلکه مصرف آن کمک کننده نیز می باشد. ترکیب عسل و زعفران به دلیل وجود منگنز یک داروی فوق العاده برای بهبود دیابت ایجاد کرده است.

 

» تقویت دستگاه گوارشی

از دیگر خواص عسل و زعفران در کنار یکدیگر تقویت  آنزیم های دستگاه گوارش می باشد. این آنزیم‌ها موجب بهبود عملکرد دستگاه گوارش می شوند و به هضم آسان غذاها کمک می‌کنند همچنین وجود این آنزیم ها در پیشگیری از ایجاد بیماری های گوارشی نیز تاثیر گذار می باشند.

 

» تقویت سلول های بینایی چشم

عسل و زعفران موجب تنظیم و تقویت سلول‌های چشم شده و از کم بینی یا ضعیف شدن سلول های چشم در پیری جلوگیری می کند.

 

» پیشگیری از سرطان با فواید زعفران و عسل

ویتامین c موجود در زعفران و عسل از آنها یک ترکیب ضد سرطان به وجود آورده است که در پیشگیری از ایجاد سلولهای سرطانی در بدن بسیار تاثیرگذار است.

 

» کاهش درد با خواص زعفران و عسل

سافرانالی که در عسل و زعفران وجود دارد کمک می کند تا در هنگام درد، برانگیختگی سلول های عصبی کاهش پیدا کند و به همین دلیل به عنوان یک معجون تسکین دهنده بر درد ها، بخصوص سردرد می باشد.

 

» خواص زعفران و عسل برای پوست

عسل دارای رطوبت نسبتاً بالایی می باشد و زعفران نیز با مواد معدنی که دارد موجب شادابی و افزایش رطوبت پوست می‌شود. هیدراته و پر آب نگه داشتن پوست باعث افزایش زیاد زیبایی پوست، کاهش سیاهی دور چشم، جلوگیری از پیری و براق شدن پوست خواهد شد که با مصرف این دو قهرمان در رژیم غذایی به دست خواهد آمد.

 

» داروی ضد بیخوابی

عسل به دلیل آمینو اسیدهایی که دارد به بهبود چرخه خواب و ایجاد یک خواب آرام به مغز کمک می‌کند و زعفران نیز با افزایش شادابی به  بهبود کیفیت خواب کمک می‌کند. ترکیب این دو در کنار هم موجب می‌شود در طول شب خواب آرام و با کیفیت بهتری را تجربه کنید.

 

manager
دیدگاه کاربران
85 دیدگاه

دیدگاه ها بسته شده.